DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Zrównoważony wzrost w okresie pokryzysowym
2011-11-15

W ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, we wtorek 15 listopada 2011 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów gościli członkowie Prezydium EKES, biorąc udział w konferencji „Czynniki zrównoważonego wzrostu w okresie pokryzysowym”.

Konferencja z założenia stanowić miała okazję do debaty przedstawicieli sektora administracji publicznej, świata nauki, biznesu oraz społeczeństwa obywatelskiego na temat zrównoważonego wzrostu w Unii Europejskiej.

 

Podczas dwóch paneli tematycznych zaproszeni goście dyskutowali na temat gospodarczych i środowiskowych aspektów zrównoważonego wzrostu oraz związanych z nimi kwestiami społecznymi – dotyczącymi głównie rynku pracy. Trudno byłoby jednoznacznie podsumować prezentowane podczas spotkania stanowiska, niemniej płynącą ze spotkania optymistyczną konkluzją jest otwartość wszystkich grup partnerskich na zmianę podejścia do kwestii kryzysu z tego zawładniętego lękiem na możliwość przeprowadzenia gruntownych zmian.

 

Więcej informacji na temat Europejskiego Komitetu Ekonomiczno Społecznego znajdziecie Państwo na stronie: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.pl.home