DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

"W trosce o rodzinę" - konferencja projektu systemowego
2013-09-12

W Zadaniu 2 projektu systemowego "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej" zbliżają się dwie duże konferencje ogólnopolskie, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej FORUM oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie CENTRUM.

 

Konferencja „W trosce o rodzinę. Standardy usług w pomocy i integracji społecznej na rzecz rodziny”, odbędzie się w Warszawie, w dniach 12 – 14 września 2013 roku. Organizatorem konferencji jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM” oraz Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych. 

 

W trakcie spotkania omówiony zostanie aktualny stan pilotażowego wdrażania Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej oraz zaprezentowane zostaną przykłady realizowanych pilotaży ze szczególnym uwzględnieniem Standardów Usług skierowanych do rodziny z dziećmi.

 

Podczas pierwszego dnia konferencji, uczestnicy zapoznają się również z aktualnym stanem prac nad zmianami do ustawy o pomocy społecznej, a następnie przedyskutują propozycje Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.