DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Aktualności
Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej
2012-06-13

Zespół ds. rozwiązań systemowych w zakresie ekonomii społecznej zaprasza do zapoznania się z opracowanym projektem "Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej", którego treść w najbliższym czasie poddana zostanie procesowi konsultacji. Dokument znajdziecie Państwu tutaj, zaś po więcej informacji zapraszamy na stronę Departamentu Pożytku Publiczego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Raport UNICEF o ubóstwie dzieci

Pomimo prowadzonych od wielu lat działań na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, kraje wysokorozwinięte nadal zmagają się z rozmiarem tego problemu. Wśród licznych grup zagrożonych, szczególne miejsce zajmują dzieci – nie mające żadnego wpływu na warunki w jakich przyszło im żyć. Z tego tytułu w politykach realizowanych przez kraje ONZ, szczególne miejsce poświęcane jest ochronie praw dziecka.

Organizacje pozarządowe partnerem dla instytucji rynku pracy

Zachęcamy do lektury ostatniego numeru „Innowacji bez granic”, biuletynu Krajowej Instytucji Wspomagającej PO KL, w którym o współpracy organizacji pozarządowych z instytucjami rynku pracy rozmawia nasz kolega Adam Michalak, kierownik projektu innowacyjnego „Modelowy system na rzecz integracji społecznej”. Biuletyn w wersji elektronicznej do pobrania tutaj.

Dziękujemy za udział w Walnym Zebraniu WRZOS

Jedenaście Związków Regionalnych, dwoje przedstawicieli Organizacji Ogólnopolskich, członkowie Zarządu, Rady Programowej oraz pracownicy biura WRZOS wzięli udział w Walnym Zgromadzeniu Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych, które odbyło się 22 maja 2012 roku w Warszawie.

Ubóstwo - dostrzec i reagować

W trakcie debaty "Likwidacja Skrajnego Ubóstwa: współuczestnictwo i prawa człowieka", która odbyła się w środę 23 maja w Collegium Civitas, polscy i zagraniczni eksperci dyskutowali na temat możliwych strategii zwalczania ubóstwa w krajach rozwiniętych i rozwijających się.

Nowe informacje na stronie Zadania 2

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem realizacji Zadania 2 "Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej" zachęcamy do odwiedzania strony internetowej i lektury aktualności. Do pobrania jest już drugi "Podręcznik Instruktażowy".

Koniec ze skrajnym ubóstwem! Debata w Collegium Civitas

Do roku 2015 poziom skrajnego ubóstwa i głodu na świecie ma zostać zmniejszony o połowę. To jeden z ośmiu Milenijnych Celów Rozwoju ONZ, które państwa Wspólnoty Narodów zobowiązały się zrealizować w ramach Projektu Milenijnego ONZ.

Szkolenia dla wnioskodawców Funduszy Szwajcarckich
2012-05-16

Operator Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk zapraszają organizacje zainteresowane aplikowaniem o dotację w ramach Priorytetu 1. Funduszu dla Organizacji Pozarządowych na bezpłatne szkolenia informacyjne dotyczące zasad sporządzania i składania wniosków. Szczegółowe informacje na stronie Grantu Blokowego.

Niepełnosprawność, a ekonomia społeczna - jak to działa na Mazowszu?
2012-05-15

W dniu 21 maja, o godzinie 11.00 klubokawiarnia „Nowy Wspaniały Świat” wypełni się dyskusjami na temat rozwoju i wykorzystania ekonomii społecznej w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Gospodarzem spotkania będzie Federacja MAZOWIA.

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012
2012-05-07

W niedzielę 29 kwietnia 2012 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zachęcało szkoły w całej Polsce do organizowania spotkań tematycznych, w ramach których przedstawiciele kilku pokoleń mogli podzielić się obserwacjami i doświadczeniami codzienności. Na stronach Ministerstwa znajdziecie więcej informacji na temat działań planowanych i realizowanych w Polsce w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  Następna