DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Aktualności
Walne Zebranie WRZOS
2018-05-16

21 maja 2018 o godz.11:00 w biurze Federacji Polskich Banków Żywności odbędzie się Walne Zebranie WRZOS.

Konferencja „Umacnianie socjalnego wymiaru Unii Europejskiej – rola społeczeństwa obywatelskiego”
2017-09-11

Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych i Związek Federalny Parytetowego Związku Socjalnego serdecznie zapraszają na konferencję pt: „Umacnianie socjalnego wymiaru Unii Europejskiej – rola społeczeństwa obywatelskiego”, która odbędzie się 17 października 2017 w godzinach 10:30-14:30, w Centrum Konferencyjnym Zielna Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Odeszła Maria Remiezowicz
2017-06-21

Z przykrością informujemy, że zmarła Maria Remiezowicz, członkini Rady Programowej WRZOS, członkini Zarządu WRZOS w latach 2002-2006. Była współautorką projektu reformy pomocy społecznej i przewodniczącą Rady Pomocy Społecznej przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej, współtwórczynią systemu pomocy społecznej a także animatorką socjalnych organizacji pozarządowych w Wielkopolsce. Wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie a ostatnio dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Stanowisko Walnego Zebrania WRZOS w sprawie Platformy Usług Społecznych i rozwoju rynku pracy
2017-06-21

W trakcie odbywajacego się 12 czerwca 2017r. Walnego Zebrania członków WRZOS, obradujacy zajeli stnowisko w sprawie przyszłości usług społecznych w Polsce a w szczgólności utworzenia Platformy Usług Społecznych oraz zmian w Umowie Partnerstwa RP - UE w zakresie rozwoju rynku pracy.

Przyjete uchwały zostały przekazane Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Radzie Pożytku Publicznego.


Uchwała w sprawie przyszłości usług społecznych w Polsce

 

Uchwała w sprawie zmian w Umowie Partnerstwa RP - UE

Punkty Inkubacji Innowacji
2017-04-18

Warsztaty: Innowacje społecznych w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami - granty

 

 

Do 28 kwietnia trwa ostatni nabór innowacyjnych pomysłów z obszaru aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Warsztat 24 kwietnia ma na celu wspracie uczestników, w przygotowaniu kart zgłoszenia pomysłów innowacyjnych.

W czasie warsztatów będziemy poszukiwać pomysłów i rozwiązań, które mogą eliminować lub redukować konkretne bariery w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami. Chcemy pomóc uczestnikom spotkania w diagnozowaniu problemów w zatrudnieniu i znajdowaniu kreatywnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że wynikiem warsztatów będą pomysły i projekty innowacji, które będzie można testować w ramach grantów, którymi dysponujemy. Dowiedz się więcej!

Punkty Inkubacji Innowacji
2017-04-10

GRANTY NA INNOWACJE SPOŁECZNE - AKTYWIZACJA ZAWODOWA OSÓB Z  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Fundacja "Merkury" wraz ze Wspólnotą Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS zapraszają do zgłaszania pomysłów na działania innowacyjne,  wspierające osoby z niepełnosprawnościami w procesie aktywizacji zawodowej. Ostatni nabór pomysłów dotyczących innowacji społecznych w tym zakresie prowadzony jest do 28 kwietnia 2017. Wysokość grantów do 30 tys. złotych. 

Punkty Inkubacji Innowacji
2017-04-06

Warsztaty: Granty na testowanie innowacji społecznych - aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami

 

W czasie warsztatów będziemy poszukiwać pomysłów i rozwiązań, które mogą eliminować lub redukować konkretne bariery w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami.Chcemy pomóc uczestnikom spotkania w diagnozowaniu problemów w zatrudnieniu i znajdowaniu kreatywnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że wynikiem warsztatów będą zalążki pomysłów i projektów innowacji, które będzie można testować w ramach grantów, którymi dysponujemy. Warsztaty 12 kwietnia. Przyjdź, dowiedz się więcej!

Punkty Inkubacji Innowacji
2017-03-21

Warsztaty dla kobiet: Innowacje społeczne w zatrudnieniu kobiet z niepełnosprawnościami

 

Zapraszamy kobiety na warsztaty planowania innowacji społecznych ukierunkowanych na zwiększenie aktywności zawodowej kobiet z niepełnosprawnościami.

 

W czasie warsztatów chcemy w gronie kobiet poszukiwać pomysłów i rozwiązań, które mogą eliminować lub redukować konkretne bariery w zatrudnieniu właśnie kobiet z niepełnosprawnościami.

 

Chcemy pomóc uczestniczkom spotkania w diagnozowaniu problemów w zatrudnieniu i znajdowaniu kreatywnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że wynikiem warsztatów będą zalążki pomysłów i projektów innowacji, które będzie można testować w ramach grantów, którymi dysponujemy. Warsztaty 29 marca. Przyjdź, dowiedz się więcej!

Punkty Inkubacji Innowacji
2017-01-31

Warsztaty: Innowacje w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami

 

W czasie warsztatów będziemy poszukiwać pomysłów i rozwiązań, które mogą eliminować lub redukować konkretne bariery w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami.Chcemy pomóc uczestnikom spotkania w diagnozowaniu problemów w zatrudnieniu i znajdowaniu kreatywnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że wynikiem warsztatów będą zalążki pomysłów i projektów innowacji, które będzie można testować w ramach grantów, którymi dysponujemy. Warsztaty 10 lutego. Przyjdź, dowiedz się więcej!

Stanowisko Zarządu WRZOS w sprawie projektu ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
2017-01-30

 

Zarząd Wspólnoty Związków Organizacji Socjalnych w trakcie zebrania w dniu 27 stycznia 2017 roku przyjął stanowisko w sprawie projektu ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
 
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym tekstem stanowiska

Zarząd Wspólnoty Związków Organizacji Socjalnych w trakcie zebrania w dniu 27 stycznia 2017 roku przyjął stanowisko w sprawie projektu ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym tekstem stanowiska tutaj


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  Następna