DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

"Zaangażuj się" - konferencja w MPiPS
2012-02-08

W środę 8 lutego 2012r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało konferencję promującą cele i założenia Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 (ER 2012), której hasło przewodnie "zaangażuj się!" celnie zachęcało do włączania się w działania na rzecz osób starszych przewidzianie w ramach ER 2012. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele administracji, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych oraz biznesu.

 

Po części inauguracyjnej, w której uczestniczyli Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Senator RP i Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych Mieczysław Augustyn, Zastępczyni Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Ewelina Jelenkowska-Luca i Wiceprzewodnicząca AGE Platform Halina Potocka, odbyły się dwa panele dyskusyjne dotyczące aktywności zawodowej oraz społecznej osób starszych.

 

W trakcie obu paneli przedstawione zostały wyniki analiz, doświadczeń i wniosków płynących z prowadzonych na rzecz osób starszych działań, z każdorazowym podkreśleniem jak istotna jest ich aktywność w obszarach zatrudnienia, niezależności i życiu społecznym. W osobach starszych bowiem społeczeństwa Unii Europejskiej powinny nauczyć się dostrzegać potencjał, dzięki któremu uda się zrealizować wizję solidarnej wspólnoty międzypokoleniowej.