DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Lokalne energie Polski
2012-09-20

Rzeczpospolita Lokalna 2020. Sejm społeczników, bojowników i ekpsertów, to już piąta edycja spotkań przedstawicieli środowisk pozarządowych, samorządowych i naukowych, którzy aktywnie i niestrudzenie działają na rzecz swoich społeczności lokalnych. Tegoroczne spotkanie odbywa się na kampusie Uniewersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w dniach 19-20 września 2012.

 

Spotkanie zorganizowane zostało przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego, przy honorowym patronacie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorem spotkania jest premier Tadeusz Mazowiecki. W trakcie Sejmu społeczników, bojowników i ekspertów uczestnicy debatują nad zmianami, jakie począwszy od poziomu lokalnego należy wprowadzić w Polsce, by rozwój społeczny i gospodarczy widoczny był z prespektywy całego kraju - bowiem to oddolne inicjatywy są siłą całego społeczneństwa.

 

 Więcej informacji o charakterze wydarzenia oraz planach wykorzystania jego wyników znajdziecie Państwo na strnie Rzeczpospolita Lokalna.