DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl













Szkolenie aktywnych seniorów zakończone
2013-02-15

W środę i czwartek, 13-14 lutego 2013 roku, odbyło się w Warszawie ostatnie szkolenie dla grupy dwunastu seniorów, realizowane w ramach projektu "Aktywny senior - najlepszy rzecznik swoich społeczności" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. 

 

Szkolenie dotyczyło tematyki rzecznictwa, wystąpień publicznych i dialogu społecznego a uczestnictwa osób starszych w życiu publicznym. Istotną częścią szkolenia były warsztaty dyskusyjne dotyczące idei debat jako elementu konsultacji powstających w ramach projektu stanowisk dotyczących aktywności politycznej i społecznej osób starszych w ich regionach.

 

 

Do połowy marca 2013 roku, grupa aktywnych seniorów przygotuje oficjalny tekst stanowiska, który w ramach 12 debat regionalnych poddany zostanie konsultacjom społęcznym, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk osób starszych i organizacji/ instytucji działających na rzecz aktywności seniorów. Niebawem będziemy mogli przedstawić Państwu harmonogram debat i informować kolejno o ich wynikach.