DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Kolory Pomocy Społecznej
2013-07-15

Wystawa "Kolory Pomocy Społecznej" ma za zadanie pokazać pozytywny wizerunek pracowników socjalnych, ich udział w rozwiązywaniu problemów społecznych w trudnych środowiskach. Wskazuje zmiany, jakie niesie ze sobą pilotażowe wprowadzanie nowych standardów do pracy ośrodków pomocy społecznej i ich znaczenie dla osób korzystających z systemu pomocy. Potencjalnie każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej skorzystania ze wsparcia pracownika socjalnego. Powinno nam zależeć, żeby usługi pomocy społecznej były na jak najwyższym poziomie i to wszędzie, w małej czy dużej miejscowości.

 

Wg danych PKP w trakcie tygodnia przez Dworzec Centralny przechodzi niemal 62 tys. osób, a w miesiącach wakacyjnych ruch jeszcze się nasila. W okresie lipiec - październik wystawę zobaczymy na dworcach PKP w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu a od 21.09 ponownie w Warszawie na Dworcu Wschodnim. Migawki z pracy pracowników socjalnych prezentowane są na dworcach z uwagi na demokratyczny charakter tych miejsc oraz stały przepływ tysięcy osób, a więc możliwość dotarcia z informacją o zmianach w pomocy społecznej do całego społeczeństwa.

 

Wystawę zainaugurowali Małgorzata Marcińska,  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Dariusz Kapusta, Dyrektor Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Na otwarciu można było spotkać uczestniczących w projekcie pracowników socjalnych z całej Polski. Przyjechali z najdalszych zakątków, aby zaakcentować konieczność zmian w systemie pomocy społecznej, wprowadzenia sprawdzonych przez siebie rozwiązań na stałe, jako standardów pomocy społecznej w Polsce. Podzielili się swoimi doświadczeniami z przedstawicielami samorządu, instytucji rządowych, organizacjami pozarządowymi oraz radnymi podczas otwarcia wystawy. Otwarcie poprowadził Michał Adamczyk, dziennikarz TVP.

 

Warto przeczytać wypowiedzi pracowników towarzyszące zdjęciom. Ich codzienną pracę można zobaczyć na filmach publikowanych na www.standardypomocy.pl w dziale Multimedia. 

 

Wystawę można oglądać w Warszawie od 10-21-7.07 na Dworcu Centralnym i od 21.09-5.10 na Dworcu Wschodnim. Na pozostałych dworcach w terminach:

  • 27.07-10.08 w Poznaniu
  • 10.08-31.08 we Wrocławiu
  • 31.08-21.09 w Katowicach.

 

 

Materiał informacyjny dotyczący wystawy "Kolory Pomocy Społecznej" został przygotowany przez zespół ds. promocji projektu "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej". Kontakt dla mediów – Dorota Starzyńska kom. 603 834 484 lub dorota@cal.org.pl