DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Aktualności
Wnioski z tego projektu są warte realizacji
2013-06-21

Dwanaście debat dotyczących miejsca osób starszych w politykach publicznych, działania prowadzone przez kilka miesięcy w ośmiu województwach, ponad trzysta siedemdziesiąt uczestników spotkań tematycznych w całej Polsce – oto bilans projektu „Aktywny senior – najlepszy rzecznik swoich społeczności”, realizowanego przez Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych w ramach dofinansowania z programu ASOS.

WRZOS w województwie dolnośląskim
2013-06-21

Miło nam poinformować, że Współnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych ma nową organizację członkowską - Dolnośląską Federadcję Organizacji Pozarządowych, która od 2004 roku aktywnie działa na rzecz organizacji pozarządowych w województwie dolnośląskim. Więcej informacji o charakterze działań DFOP można znaleźć tutaj lub na stronie www.dfop.org.pl.

EAPN - wspólnie budujemy Europę Socjalną
2013-06-17

Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych realizuje projekt na rzecz stworzenia platformy dialogu organizacji pozarządowych w zakresie współkształtowania polityki społecznej w Polsce. W ramach projektu chcemy spopularyzować zainteresowanie kwestiami polityki socjalnej w sektorze NGO, wspólnie wypracować stanowiska i opinie dotyczące europejskiej polityki społecznej, zainicjować partnerski dialog z przedstawicielami administracji publicznej, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, polskimi i europejskimi europarlamentarzystami, a wreszcie - doprowadzić do zwiększenia udziału obywateli w procesach konsultacyjnych. 

Ekspertyzy projektu "Aktywny senior - najlepszy rzecznik swoich społeczności"
2013-06-17

Zachęcamy do lektury ekspertyz specjalistycznych, dotyczących uczestnictwa seniorów w życiu publicznym, ich udziału w procesie kształtowania polityk publicznych i podejmowania decyzji. Ekspertyzy odnoszą się do kwestii dobrych praktyk w Polsce oraz w wybranych krajach Unii Europejskiej. Wszystkie powstały w ramach realizacji projektu "Aktywny senior - najlepszy rzecznik swoich społeczności", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Konferencja podsumowująca projekt TORO
2013-06-10

W dniu 26 czerwca 2013 roku, w sali konferencyjnej w Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A, w godzinach 11:00 - 14:30, odbędzie się konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „TORO – w poszukiwaniu skutecznych metod wsparcia instytucji ekonomii społecznej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Społeczeństwo dla wszystkich
2013-05-22

We wtorek 21 maja 2013 roku, w sali im. Andrzeja Bączkowskiego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, tematyka senioralna przeważała do późnych godzin popołudniowych. Najpierw członkowie Rady ds. Polityki Senioralnej spotkali się na kolejnym w tym roku posiedzeniu roboczym, następnie odbyło się spotkanie WRZOS "Społeczeństwo dla wszystkich. Reprezentacja środowisk seniorskich", w trakcie którego odbyła się dyskusja nad kwestią potrzeby budowania reprezentacji seniorskich w Polsce. Dziękujemy Państwu za aktywny udział i twórcze spotkanie.

Wizyty studyjne w ramach projektu systemowego
2013-05-17

W ramach realizacji Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”, projektu systemowego „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych organizuje w tym roku dziesięć wizyt studyjnych dla przedstawicieli Instytucji pomocy i integracji społecznej oraz przedstawicieli administracji publicznej, związanych z realizacją pilotażowych wdrożeń Standardów Usług i Modeli Instytucji.

 

Debaty dotyczące budowania reprezentacji seniorów
2013-05-17

Podobnie jak większość państw Europejskich, jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Wyróżniamy się jednak niekorzystnie stopniem zaangażowania osób starszych w życie społeczne, co spowodowane jest wieloma czynnikami. Brak stałych relacji rodzinnych, koleżeńskich czy sąsiedzkich, wciąż niewysoki stopień uczestnictwa w zajęciach i wydarzeniach oferowanych przez organizacje i instytucje samorządowe, a przede wszystkim widmo osamotnienia w okresie dojrzałości – to najczęstsze przejawy tego problemu.

Nowe nazwiska w Zarządzie WRZOS
2013-05-10

W czwartek 9 maja 2013 roku odbyło się Walne Zebranie Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych, na którym dokonano wyboru dwóch nowych członków Zarządu WRZOS oraz członkini Komisji Rewizyjnej WRZOS. W posiedzeniach Walnego Zebrania uczestniczyli przedstawiciele dziewięciu Związków Regionalnych WRZOS oraz przedstawiciel Organizacji Ogólnopolskiej WRZOS. Więcej informacji z posiedzenia Walnego Zebrania wkrótce.

Dziesięć lat funkcjonowania ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
2013-04-25

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej świętowało wczoraj dziesięciolecie funkcjonowania ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Z tego tytułu w sali im. A. Bączkowskiego odbyła się uroczysta konferencja poświęcona dotychczasowym doświadczeniom związanym ze zmienionymi i wprowadzonymi na nowo przez zapisy Ustawyi uwarunkowaniami działań. Więcej informacji z konferencji udostępnionych zostanie niebawem, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z jej agendą.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  Następna