Szkolenia - czyli ostatnia faza realizacji Zadania 2
2014-01-10

Szkolenia w zakresie wdrażania Standardów Usług i Modeli Instytucji skierowane będą głównie do kadry zarządzającej instytucji pomocy i integracji społecznej (IPiIS) oraz do przedstawicieli instytucji sprawujących nadzór nad IPiIS. Planowane jest, że weźmie w nich udział trzy tysiące osób z całej Polski.

 

Każde ze szkoleń trwać będzie 24 godziny dydaktyczne, które rozłożone zostaną na trzy dni spotkania. Z powodów organizacyjnych, 150 szkoleń które odbędą się w ramach fazy upowszechniania, została podzielona na grupy tematyczne oraz obszary regionalne.

 

Program tematyczny będzie specjalnie dopasowany do zakresu działań Ośrodków Pomocy Społecznej, Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Organizacji Pozarządowych i Centrów Integracji Społecznej. Każde szkolenie prowadzone będzie przez dwóch trenerów - specjalistów z danego zakresu tematycznego.

 

Podział regionalny został przygotowany według mapy województw. Szkolenia dla instytucji pomocy i integracji społecznej planowane są w następujących miastach:

 

  • WARSZAWA: dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego
  • KIELCE: dla województwa świętokrzyskiego
  • RZESZÓW: dla województwa podkarpackiego
  • KRAKÓW: dla województwa małopolskiego
  • GDAŃSK: dla województwa pomorskiego
  • OLSZTYN: dla województwa warmińsko-mazurskiego
  • BIAŁYSTOK: dla województwa podlaskiego
  • TORUŃ: dla województwa kujawsko-pomorskiego
  • KATOWICE, WROCŁAW: dla województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego
  • POZNAŃ, SZCZECIN: dla województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

 

Szczegółowy harmonogram szkoleń z podziałem tematyczno-terytorialnym na najbliższe pięć miesięcy jest już opracowany, więc w najbliższych tygodniach Instytucje pomocy i integracji społecznej mogą spodziewać się napływania zaproszeń na szkolenie w swoim regionie i w swoim obszarze tematycznym.

 

W chwili obecnej zaproszenia zostały już wysłane do małych i dużych Ośrodków Pomocy Społecznej z województwa łódzkiego i lubelskiego, niebawem wysyłane będą również do województw mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Następnie do kolejnych Instytucji i województw. Już dzisiaj jednak zachęcamy do odpowiadania na zaproszenia i wzięcia udziału w szkoleniu, na którym chcielibyśmy podzielić się z Państwem wynikami kilku lat pracy na rzecz opracowania i wdrażania standardów usług pomocy i integracji społecznej.

 

Informacje dotyczące szczegółowej dokumentacji zgłoszeniowej na szkolenia, regulamin szkoleń oraz kontakty do osób, które są odpowiedzialne za organizację i logistykę szkoleń w danym województwie, znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej już w przyszłym tygodniu.