DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

Seminaria w ramach projektu „Modelowy system na rzecz integracji społecznej”
2012-04-10

W marcu 2011 roku, Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych rozpoczęła realizację projektu „Modelowy system na rzecz integracji społecznej”, którego głównym celem jest wzmocnienie instytucji pomocy społecznej i rynku pracy w procesie świadczenia usług z zakresu integracji społeczno-zawodowej dla osób bezrobotnych. Począwszy od kwietnia bieżącego roku, w każdym z województw Polski organizowane będzie seminarium informacyjne dotyczące założeń projektu. Harmonogram planowanych spotkań znajdą Państwo tutaj.

 

„Modelowy system na rzecz integracji społecznej” jest projektem innowacyjnym, którego głównym celem będzie opracowanie skutecznego systemu współpracy powiatowych urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych w procesie świadczenia usług z zakresu integracji społeczno-zawodowej dla osób bezrobotnych. 

 

Przy wykorzystaniu dotychczasowych doświadczeń we współpracy na poziomie lokalnym, do roku 2014 opracowany zostanie kompleksowy, skuteczny, efektywny i trwały system współpracy w świadczeniu usług w sferze integracji społecznozawodowej. Istotnym składnikiem innowacji jest uwzględnienie organizacji pozarządowej jako stałego i równorzędnego partnera dla PUP i OPS.

 

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, tutaj znajdziecie szczegółowe informacje o projekcie.

 

Zachęcamy również do śledzenia bieżących informacji z postępów realizacji projektu, które znajdziecie Państwo w zakładce "Modelowy system na rzecz integracji społecznej".