DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl

RAPORTY WOJEWÓDZKIE PROJEKTU ASOS
2013-02-01

W ramach realizacji projektu AKTYWNY SENIOR - NAJLEPSZY RZECZNIK SWOICH SPOŁECZNOŚCI powstało dwanaście raportów dotyczących udziału osób 60+ w życiu publicznym województw kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego. Raporty zostały opracowane przez ekspertów i praktyków pracy w obszarze polityki społecznej, w oparciu o szczegółowe wytyczne Lidera procesu edukacji projektu AKTYWNY SENIOR.

 

W każdym z raportów znajdą Państwo charakterystykę społeczno-gospodarczą danego województwa, w sposób szczególny skupiającą się na środowisku osób starszych i ich aktywności społecznej. Istotnym aspektem raportów jest również zestawienie zapisów wojewódzkich strategii, dokumentów planistycznych,  w jakikolwiek sposób nawiązujących do środowisk seniorskich i kwestii zmian demograficznych w strukturach społeczeństwa.

 

Z treści raportów dowiecie się Państwo również jak wygląda współpraca środowisk seniorskich a danych regionach Polski, w czym głównie przejawia się ich aktywność, a także jakie inicjatywy są podejmowane przez osoby starsze w swoich lokalnych społecznościach. Zachęcamy do pobrania i do lektury! UWAGA - wykorzystanie cytatów, bądź fragmentów każdego z Raportów możliwe jest wyłącznie za zgodą Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych.

 

RAPORT DOTYCZĄCY UDZIAŁU SENIORÓW W ŻYCIU PUBLICZNYM województwa:

 

Projekt „Aktywny senior – najlepszy rzecznik swoich społeczności” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.