DOWNLOAD
IN ENGLISH
About WRZOS
The Statue
IN DEUTSCH
Die Information über WRZOS
napisz do nas | mapa serwisu
WRZOS
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa
T. 22 826 52 46
wrzos@wrzos.org.pl













Materiały z konferencji upowszechniającej produkty projektu TORO
2013-07-03

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniami prelegentów z konferencji upowszechniającej rezultaty projektu „TORO – w poszukiwaniu skutecznych metod wsparcia instytucji ekonomii społecznej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Konferencja odbyła się w dniu 26 czerwca 2013 roku w Warszawie.

 

W trakcie konferencji dyskutowaliśmy o możliwościach rozwoju podmiotów ekonomii społecznej, zapoznaliśmy się z dobrymi praktykami wspierania podmiotów ekonomii społecznej z Gdyni, Byczyny i Bydgoszczy, jak również pokrótce, z najważniejszymi założeniami produktów finalnych projektu TORO:

 

  • Instrumentu Finansowego
  • Systemu Monitoringu Realizowanych Przedsięwzięć (narzędzie IT)
  • Wieloletniego Programu Współpracy m.st. Warszawy z podmiotami ekonomii społecznej
  • Mechanizmu Wsparcia podmiotów ekonomii społecznej w prowadzeniu działalności pożytku publicznego

 

Podsumowanie najważniejszych działań zrealizowanych w projekcie TORO, stanowi kwintesencję publikacji, do lektury której zachęcamy. Publikację w wersji elektronicznej można pobrać TUTAJ.

 

Wystąpienia prelegentów z konferencji udostępniamy poniżej:

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za udział i ciekawe, merytoryczne spotkanie!

 

Projekt „TORO – w poszukiwaniu skutecznych metod wsparcia instytucji ekonomii społecznej” realizowany był przez Miasto Stołeczne Warszawę przy współpracy: Fundacji Gospodarczej im. Karola Marcinkowskiego w Ciechanowie, WYG International Sp. z o.o., Banku Ochrony Środowiska S.A., Polsko-Amerykańskiego Funduszu Pożyczkowego Inicjatyw Obywatelskich, Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz partnera zagranicznego: EUROSOZIAL Parytetowe Stowarzyszenie Współpracy Niemiecko-Polskiej i Europejskiej. Więcej informacji o projekcie TORO znajdziecie Państwo TUTAJ.